Resim
Resim

Eğitim İçeriği-2021

ETKİNLİK PROGRAMI
  Etkinlik Tarihi Başlama Saati Bitiş Saati Etkinlik Adı / Faaliyet Eğitmen/Rehber
Pazar 01.08.2021 15:00 18:00 Karşılama ve Kayıt işlemleri, Röportaj Rehberler
18:00 19:00 Ön test uygulaması   Mete Arslan KONAK ve Rehberler
19:00 20:30 Akşam Yemeği -
20:30 21:30 Buzların kırılması ve iletişimin başlaması Mete Arslan KONAK
Pazartesi 02.08.2021 08:00 09:00 Kahvaltı -
09:30 10:15 Proje Tanıtımı Dr.Öğr.Üyesi Mehmet YABAŞ
10:15 10:45 Çay ve Kahve Arası -
10:45 11:45 Biyoteknoloji büyük grup tartışması/Fikir taraması Eğitmenler ve Rehberler
11:45 13:00 Öğle Yemeği -
13:15 14:15 Klasik biyoteknoloji uygulamaları Dr.Öğr.Üyesi Ufuk BAĞCI
14:15 15:15 Modern biyoteknoloji ve hayatımızdaki yeri Doç.Dr. Semra HASANÇEBİ
15:30 17:30 Biyoteknoloji laboratuvarının tanıtılması Öğr.Gör. Nebiye Pelin TÜRKER
17:30 19:30 Şehir Gezisi -
19:30 20:30 Akşam Yemeği  
Salı 03.08.2021 08:00 09:00 Kahvaltı -
09:00 10:00 DNA analizleri Doç.Dr. Semra HASANÇEBİ
10:00 11:00 Rekombinant DNA teknolojisi ve Genetik Mühendisliği  Doç.Dr. Semra HASANÇEBİ
11:00 11:30 Çay ve Kahve Arası -
11:30 12:30 Gıda Biyoteknolojisi Prof.Dr. Hacı Ali GÜLEÇ
12:30 13:50 Öğle Yemeği -
14:15 16:30 Bitkilerden DNA izolasyonu  Arş.Gör. Metin Burak TATLISES ve Rehberler
16:30 18:00 DNA miktar ve kalite tayini  Öğr.Gör. Emrah AKPINAR ve Rehberler
18:00 18:45 Laboratuvar uygulamaları değerlendirmesi Öğr.Gör.Dr. Ayten BOSTANCI ve Rehberler
19:00 20:30 Akşam Yemeği -
Çarşamba 04.08.2021 08:00 09:00 Kahvaltı -
09:00 10:00 Bitki Biyoteknolojisi  Prof.Dr. Yalçın KAYA
10:00 11:00 Hayvan Biyoteknolojisi Doç.Dr. Süleyman KÖK
11:00 11:30 Çay ve Kahve Arası -
11:30 12:30 GDO, Biyogüvenlik ve Biyoetik Dr.Öğr.Üyesi Necmi BEŞER
12:30 13:30 DNA analizinin adli bilimlerdeki uygulamaları Dr.Öğr.Üyesi Mehmet YABAŞ
13:30 14:30 Öğle Yemeği -
15:00 17:45 Saç telinden DNA izolasyonu Öğr.Gör.Dr. Ayten BOSTANCI ve Rehberler
18:30 20:30 Akşam Yemeği -
Perşembe 05.08.2021 08:00 09:00 Kahvaltı -
09:00 10:00 Biyolojide Bilgisayar Uygulamaları ve Biyoenformatik Dr.Öğr.Üyesi Güzin TUNCA ALPARSLAN
10:00 11:00 Biyoteknolojik ilaçlar Prof.Dr. Özlem DEMİRKIRAN
11:00 11:30 Çay ve Kahve Arası -
11:30 12:30 Biyoteknolojide Modelleme ve Simülasyon Uygulamaları Doç.Dr. Gökhan KAÇAR
12:30 13:45 Öğle Yemeği -
14:00 17:00 PCR ve DNA parmak izi çıkarılması  Öğr.Gör. Emrah AKPINAR ve Rehberler
17:30 19:30 Drama Etkinliği - Biyoteknolojinin yarını Mete Arslan KONAK ve Rehberler
19:30 20:30 Akşam Yemeği -
Cuma 06.08.2021 08:00 09:00 Kahvaltı -
09:00 10:00 Gen terapisi Dr.Öğr.Üyesi Selma DEMİR
10:00 11:00 Biyoteknoloji ve Aşı Doç.Dr. Semra HASANÇEBİ
11:00 11:30 Çay ve Kahve Arası -
11:30 12:30 Biyoteknoloji ders planı geliştirme Doç.Dr. Ganime AYDIN
12:30 14:30 Öğle Yemeği -
14:30 18:00 Bilim Kurgu Film Seansı ve Biyoetik tartışma Doç.Dr. Hikmet SÜRMELİ
19:00 20:30 Akşam Yemeği -
Cumartesi 07.08.2021 08:00 09:00 Kahvaltı -
09:00 10:30 Sosyo-bilimsel konulara dayalı Biyoteknoloji Eğitimi Doç.Dr. Hikmet SÜRMELİ
10:30 10:45 Çay ve Kahve Arası -
11:00 12:00 Öğrencilere yönelik tükürükten DNA izolasyonu Arş.Gör. Metin Burak TATLISES ve Rehberler
12:00 13:00 Sınıf ortamında elektroforez yapımı Mete Arslan KONAK ve Rehberler
13:00 15:00 Öğle Yemeği -
15:00 16:00 Web 2.0 Araçları I Dr.Öğr.Üyesi Emir ÖZTÜRK
16:00 17:00 Web 2.0 Araçları II Dr.Öğr.Üyesi Emir ÖZTÜRK
17:00 17:15 Çay ve Kahve Arası -
17:15 19:00 Son test uygulaması  Mete Arslan KONAK
19:00 20:30 Akşam Yemeği -
20:30 21:30 Gelecegin teknolojisi biyoteknoloji-3 projesi Draması  Mete Arslan KONAK ve Rehberler
Pazar 08.08.2021 09:00 12:00 Kahvaltı -
12:00 13:30 Katılımcı sertifikalarının verilmesi, röportaj, dilek, temenniler ve kapanış -
Bu içerik 08.06.2021 tarihinde yayınlandı ve toplam 862 kez okundu.